Stanislav Rudolf: Milionová holka

30. ledna 2009 v 19:22 |  LiteraturaHanka je patnáctiletá dívka z vesničky jménem Pekloves.Dojíždí do školy do vedlejšího městečka Rybína,kde chodí do 9.A.
Bydlí v pekloveské škole.Její otec je zde učitelem.Je jediným učitelem na této škole,protože je zde jednotřídka.Hanka sem dříve také chodila,ovšem,je to tu pouze do páté třídy.Její mladší bratr Martin tuto školu stále navštěvuje.
Jednoho dne se Hanka díky své kamarádce Ivě seznámí a chlapcem jménem Petr.Skvěle si spolu rozumí a tak se z nich víc,než jen kamarádi.
Když se jednoho dne Hanka probudí,zjistí,že má horečku a její tělo je samý bolák.Musí tedy zůstat doma,což s ejí vůbec nelíbí,protože by radši ve škole trénovala na gymnastické závody.Rodiče jí zavolají doktora a ten určí diagnózu:Planné neštovice.
Hanky stav se však vůbec nelepší,naopak,je to stále horší!Večer,když si chtěla dojít pro pití,zjistila,že nemůže hýbat nohama.Rodiče tedy zavolají do nemocnice a za chvíli už se Hanka veze v sanitce.
V nemocnici je na pokoji s dalšími třemi spolubydlícími,sedmnáctiletou dívkou,paní středního věku a postarší ženou.
Chodí se za ní dívat spousta lidí.Její rodiče s bráškou,babička s dědou,kamarádi...A dokonce tam byl i Petr.
I když je ráda,že si na ní tolik lidí vzpomnělo,něcp ji přeci jen trápí.Nemůže na gymnastické závody.
K jejímu vážnému zdravotnímu stavu se přidá ještě jedna komplikace:ztrácí zrak.Rozpozná jen světlo a tmu.Vše je jinak velmi rozmazané a splývá to v jednu velkou šmouhu.Lékaři se domnávají,že zhoršení zraku patří k jejímu ochrnutí a že se její stav brzy zlepší.A domnívají se správně...
Hanka už opět začíná vidět a dokonce se stal zázrak!Už pohnula palcem u nohy.Nejen ona a její nejbližší,ale i doktoři a její spolubydlící jsou rády,že se její stav tak znatelně lepší.
Od této události už se její stac stále lepší a Hanka jde za pár dní domů.
Jenže ji trápí jedna věc.Petr se od první a zároveň poslední návštěvy v nemocnici už neozval.
A taky zjistila,proč.Petr si našel jinou dívku a na Hanku v době jejího pobytu v nemocnici zcela zapomněl.
Hanka je zdrcena,ovšem,nelituje se!Je natolik silná,že se s tím vyrovná a na Petra už nemyslí.Ale jedna věc ji přece jen zajímá...Proč to udělal?!?To se však nikdy nedoví.
Je ráda,že má kamarády,kteří na ni ani v době,kdy byla v nemocnici,nezapomněli a chodili ji navštěvovat.Za to všechno je jim moc vděčná.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama